PM3604-10-RC
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PM3604-10-RC
Part Number : PM3604-10-RC
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PM3604-10-RC.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PM3604-10-RC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 6.73 mm
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 20 %
Resistance : 28 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
DC Resistance (DCR) : 28 mΩ
Inductance - Parallel : 10 µH
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 6230 In Stock
Applications : Enterprise projectors Electronic point of sale (EPOS)
Width : 11.4808 mm
Length : 13.97 mm
Shielding : Unshielded
Inductance : 10 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 2.7 A
Number of Coils : 2
Inductance - Series : 40 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 110 mΩ